15-ти открит шахматен турнир Сливница 2017

На 20 май 2017г. се проведе традиционния и юбилеен 15-ти открит шахматен турнир по ускорен шахмат „Сливница Опен“ 2017.

Победител в турнира е международният майстор Мартин Петров, завършил със 7.5 точки от 9 партии. Мартин Петров печели турнира за първи път, в отсъствието на миналогодишният шампион Марио Вутов. Със 7 точки завършиха вторият FM Георги Филев и третият FM Кирил Бадев. За поредна година участие взеха шахматисти от Сърбия, които се представиха по-слабо от очакванията и не успяха да вземат участие в битката за челните позиции.

Най-добре представилите се местни шахматисти са Людмил Ставрев (с 5.5 точки), Емил Младенов и Йордан Асенов с по 5 точки, които им отредиха съответно 10-то, 13-то и 14-то място в крайното класиране. Също с 5 точки от домакините завършиха Методи Арсов, Арсен Арсов и Милан Миланов.

За първи път участие в турнира взеха много от младите надежди на ОШК „Сливнишки герой“ Сливница. Те получиха допълнителни награди, разделени по възрастови групи. Браво на младите шахматисти!

Крайно класиране и повече информация за турнира.