Entries Tagged as ''

Людмил Ставрев спечели предколедния турнир по ускорен шах в Сливница

На 12 декември 2009г. се проведоха 2 шахматни турнири в Сливница, в които участие взеха местни шахматисти и гости от Враца и Перник.

Индивидуалният турнир по ускорен шахмат се проведе в 7 кръга по Швейцарска система. Общо 20 състезатели започнаха борбата.
След много интересни партии и промени в лидерството в последните 2-3 кръга, победител завърши Людмил Ставрев от Сливница с 5.5т. След него се наредиха с по 5т. Красимир Бочев от Враца, следвани от Валери Петров и Емил Младенов за домакините от Сливница.

След това се проведе отборен турнир по блиц шах. Всеки отбор бе с по 5 състезатели, които играха 3 кръга по два мини-мача с разменени цветове.
Отборът на Враца бе безапелационен и спечели всичките си срещи и с общо 22т. зае първото място, пред първия отбор на Сливница с 19,5т. и Перник с 11,5т.

Емил Младенов 18-ти на Тетевен 2009

Завърши 24-тото издание на Открития шахматен турнир Тетевен 2009. В него участваха трима състезатели от местния шахматен клуб Сливнишки герой. Това са Емил Младенов, Димитър Василев и Милан Миланов.

Най-добре се представи Емил Младенов, който завърши на 18-то място с 6 точки актив, на 1,5 точки след победителя ФМ Кирил Бадев. Димитър Василев се нареди 63-ти с 5 точки, а Милан Миланов 122-ри с 3 точки.

Като цяло можем да обобщим представянето на отбора като успешно, имайки предвид големия брой участници (около 150) и участието на доста силни родни и чуждестранни шахматисти. Емил Младенов остави зад гърба си доста национални и международни майстори, което показва неговата класа и че това 18-то място не е било случайно, а резултат на много труд и постоянство.

Браво момчета!

Сливница завършва на 2-ро място в Дупница. Арсен Арсов печели местния турнир

Шахматистите от ШК „Сливнишки герой“ имаха тежката задача да воюват на два фронта на 23 май 2009 г. В град Дупница се проведе междуобластно първенство за мъже от Държавния календар на БФ Шахмат за 2009 г. Тук след 4 победи над ПИРИН Благоевград (4:2), МАРЕК Дупница (3,5 : 2,5), КАПАБЛАНКА Дупница (4:2), ЛЕВСКИ Елин Пелин (4:2), един равен резултат с ВИКТОРИ Благоевград (3:3) и загуба от Ю. Бендерев Перник и набрани 9 мач-точки, отборът заслужено завоюва ВТОРО МЯСТО.

Представиха ни шахматистите по реда на дъските Валери Ставрев, Емил Младенов, Йордан Асенов, Методи Арсов, Димитър Василев и Васко Стоилков. ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Арсен Арсов спечели турнира по случай празника на СливницаВ същото време кметът на Община Сливница Георги Георгиев откри градски Шахматен турнир, по случай за празника на града – 24 Май. Победата завоюва Арсен Арсов, за първи път в своята кариера, със забележителния 100%-ов автив. ЧЕСТИТО!

А на останалите участници пожелаваме да успеят да се мобилизират на следващи турнири и да покажат по-добра и резултатна игра.

Сашо Николов спечели Сливница Опен 2009

Международният майстор по шахмат Сашо Николов спечели традиционния великденски шахматен турнир Сливница Опен 2009. В слънчевия 18 април той завърши еднолично на първа позиция с актив от 7,5 точки и грабна 1-ва награда. Следват Ивайло Енчев и миналогодишния победител Методи Стойнев с по 7 точки, съответно с втора и трета награда.

Общият брой награди бе 14 (!), поради големия брой участници през тази година – 64 души от страната и Сливница! Това е рекорд по посещаемост на турнира, от създаването си до днес.

Турнирът започна с почти цял час закъснение, поради големия брой участници, незаявили предварително своето участие. Приканваме всички бъдещи участници в следващите години, да заявяват предварително своето участие на турнира, за да можем да следваме регламента на турнира, както бе в предходните години. Този призив важи не само за нашия турнир, а за всеки турнир провеждан в България.

Крайно класиране от Сливница Опен 2009.

Открит турнир по ускорен шахмат "Сливница 2009"

На 18 април (събота), ден преди Великден, в град Сливница ще се състои традиционният шахматен турнир по ускорен шахмат Сливница 2009. В турнира могат да вземат участие всички шахматисти и любители на шахмата от цяла България. Регламентът на турнира е достъпен оттук, а информация за пътуването до град Сливница оттук – влакове и автобуси. Информация за минали турнири, награди и участници е достъпна оттук.

Топалов и Кирил Георгиев ни карат да се гордеем

Българските Гросмайстори Веселин Топалов и Кирил Георгиев ни карат да се гордеем, че сме българи!

Топалов постигна победа над Гата Камски в претендентския мач, игран в края на Февруари месец в София. Така следващата стъпка е Топалов да пребори Вишванатан Ананд (Световния шампион в монента) в мач за световната титла в края на 2009 година. Желаем успех на Веселин Топалов и дано върне отново шахматната титла в България!

Другият наш гросмайстор Кирил Георгиев пък записа отличен резултат на шахматния сеанс за Световен рекорд на Гинес, провел се на 21 Февруари 2009г. в Интер Експо Център в София. Кирил Георгиев направи нов Световен рекорд с едновременна игра срещу 360 души и записа 88.06% резултат в своя полза. Очаква се до месец комисията на Гинес да потвърди рекорда.

Коледен открит турнир Сливница 2008

Завърши първото издание на коледния открит турнир по класически шахмат Сливница 2008 Класик. Турнирът се проведе от 13 до 14 декември 2008г. град Сливница. Победител в турнира е представителят от Перник Първан Аспарухов, с цяла точка и половина преднина. Крайно класиране от Сливница 2008 Класик.

Стартира новия сайт на Шахматен клуб Сливнишки Герой Сливница

Стартира новия сайт на Шахматен клуб „Сливнишки Герой“ Сливница. Сайтът използва динамична Open source система, която позволява лесно обновяване на съдържанието. Също така сайтът претърпя редизайн и вече е в нови и свежи цветове, изключително умело подбрани от екипа на GnD Team. И трето, но не на последно място – сайтът има нов адрес – http://chess.slivnitsa.com/. Детайлите за електронен контакт също са променени. Можете да посетите Контакти на Шахматен Клуб Сливнишки Герой Сливница.

Ще се радваме да давате съвети за подобрение на сайта. Също така може да предложим и Справочни страници на най-честите ви въпроси, свързани с играта на шах в Сливница и по Интернет.