Сливница Опен 2006

4-ти открит турнир по ускорен шахмат СЛИВНИЦА ОПЕН 2006

Бърза навигация:

На 22 Април 2006г., в центъра на града, в кафе Фантазия, ден преди празника „Възкресение Христово – ВЕЛИКДЕН“ се проведе 4-тия пореден турнир по ускорен шахмат – „Сливница 2006“. Община Сливница отпусна средства на Шахматния клуб, които бяха използвани за награди и за заплащане входната такса на ВСИЧКИ ЖЕЛАЕЩИ ДА УЧАСТВАТ ОТ ЦЯЛАТА ОБЩИНА СЛИВНИЦА и да се състезават с шахматисти от цяла България. Регионалните награди стимулираха борбата между местните шахматисти. В турнира взеха участие 40 души, от които 20 души бяха от община Сливница. Интересен факт е, че тримата предишни победители също взеха участие. Имаше представители от Варна, Асеновград, Пловдив, Плевен, Перник, Берковица и София. 5-ма от участниците имаха международно звание Международен Майстор (мм), а други 2-ма – FIDE майстор (fm). Това предопредели много силен турнир… Раздадените награди са на стойност 290лв като това не включва регионалните награди, които са отделно още 70лв. Освен това бяха раздадени и материални награди на стойност над 150лв.

Турнирът бе открит лично от кмета на община Сливница – Лъчезар Василев. Както бе обявено в програмата на турнира, първият кръг започна в 10.45ч.

В първият и вторият кръг, силните шахматисти нямаха проблем срещу по-слабите си съперници и взеха своето. В следващите кръгове напрежението се повиши, но до големи изненади не се стигна. В последните кръгове, умората започна да си казва думата и някои от състезателите не издържаха на темпото. Най-добрият по коефициент, доказа своята класа и с много силна игра победи всеки от преследвачите си. Така заслужено турнирът бе спечелен (за 2-ри път!) от мм Владимир Петков (Локомотив Пловдив) с постижение 8т. от 9 кръга. Въпреки отличният си старт (5т. от 5 кръга, единствен с победа срещу победителя в турнира), второ място със 7т. зае fide майсторът Иван Стойнов (Ивис София), който за 3-ти път от 4-ри турнира заема 2-ро място. На трето място, с равни точки с втория, но по-слаб следващ показател, се класира Методи Стойнев (ЦСКА София). Награди взеха и следващите трима: 4-то място с 6т. и най-добри показатели – мм Захари Захариев (Левски Елин Пелин); 5-то място, също с 6т., но по-слаб следващ показател – мм Сашо Николов (64 Стара Загора); 6-то място, също с 6т. – миналогодишния победител Георги Филев (Дебют Оряхово). Победителят в първия турнир fide майсторът Йордан Стойнов (Ивис София) остана 7-ми с 6т. Класиралият се на 8-мо място мм Петър Орев (Перловец София), също с 6т., но най-лоши показатели от състезателите с 6т. взе наградата за ветерани.

От общината, най-добре представили се шахматисти са: Методи Арсов (12-ти в общото класиране) с 5.5т. (награда: 1-во място в Община Сливница), Людмил Ставрев (18-ти в общото класиране) с 4.5т. (награда: 2-ро място в Община Сливница), следват Валери Ставрев, Васко Стоилков, Симеон Илков, Арсен Арсов с по 4.5т.; Емил Младенов, Михаил Костов, Кристиян Младенов (награда: 1-во място за младежи до 23г. в Община Сливница), Георги Йорданов, Марио Спасов с по 4т. и др.

Материална награда ‘Сгъваема Дървена Кутия с шах и пулове за табла’ взеха: най-малката участничка в турнира – Бетина Кирилова, най-младият участник (рожденник!!!) Бисер Петров, най-възрастния участник – Динко Червенков, най-добрия ветеран – мм Петър Орев и победителят в турнира – мм Владимир Петков.

Турнирът вече е традиционен – всяка година в деня преди Великден (събота). Следващата година е 5-ти ЮБИЛЕЕН турнир. Надяваме се на повече участници, особено от община Сливница.

40Бетина Кирилова (32)ШК „Сливнишки герой“ – Сливница0

* Забележка: Званията на шахматистите са към датата на провеждане на турнира!
* Легенда: мм – Международен майстор, fm – FIDE майстор

Кликнете върху някоя снимка, за да я видите увеличена!
(Изчакайте да се зареди. Големината е около 180KB!)

Кметът (на снимката трети отляво-надясно) произнася слово на откриването на турнира…Участниците в турнира и изглед на залата…Участниците в турнира и изглед на залата…