Сливница Опен 2007

5-ти открит турнир по ускорен шахмат Сливница Оупън 2007

Победител в Сливница Опен 2007 е Людмил Ставрев от Сливница!

Бърза навигация:

Ден преди празника „Възкресение Христово – ВЕЛИКДЕН“, на 7 Април 2007г., в центъра на града в кафе Фантазия, се проведе 5-тия пореден шахматен турнир по ускорен шахмат – „Сливница 2007“. Турнирът бе открит лично от кмета на община Сливница – Лъчезар Василев, който подари 2 дървени кутии за шах и табла на представител на шахматния клуб и приветства учасниците в турнира. Имаше представители от Враца, Варна, Перник, Своге и София. Според програмата на турнира, първият кръг трябваше да започне в 10.45ч., но се забави с 10-ина минутки.

Община Сливница отпусна средства на Шахматния клуб, които бяха използвани за повишаване на наградния фонд на турнира и като добавка – регионални награди за местните шахматисти. Турнирът протече сравнително спокойно. Силните шахматисти нямаха проблем срещу по-слабите си съперници и записваха победи в първите кръгове. Имаше само една изненада…

Турнирът спечели местният шахматист Людмил Ставрев (ШК „Сливнишки герой“ Сливница) с резултат 7,5т. от 9 кръга, със 7 победи (най-много в турнира). Въпреки отличният си старт (5т. от 5 кръга), второ място със 7т. зае победителят от 2005г. – Георги Филев (Ивис). На трето място, с 6,5т. актив, завърши Методи Стойнев (ЦСКА София), който бе трети и през 2006г. Награди взеха още: 4-то място с 6,5т. – Станислав Андреев (Хемус София); 5-то място с 6т. – Марио Вутов (Спортист Своге); 6-то място с 6т. – Росен Илчов (Бендерев Перник), който във втори кръг записа победа над победителя в турнира. Наградата за най-добър ветеран взе класиралия се на 7-мо място с 6т. актив – мм Петър Орев (ЦСКА), а последната награда – за най-добър млад участник взе Ивайло Стоянов с постижение 4,5т., който завърши на 24 място. Единствената участничка в турнира Асения Димитрова от ЦСКА завърши на 23-то място.

Наградния фонд бе допълнен от Шахматния клуб и закръглен до размер от 500лв. Наградите бяха 6 основни – 100/80/60/50/40/30лв., две допълнителни – за ветеран и най-млад участник (по 20лв. всяка) и 3 местни награди – 50/30/20лв.

От общината, най-добре представили се шахматисти са: Людмил Ставрев (1-ви в общото класиране) с 7,5т. (награди: 1-во място в турнира и 1-во място в Община Сливница), Методи Арсов (15-ти в общото класиране) с 5т. (награда: 2-ро място в Община Сливница), Йордан Асенов (17-ти в общото класиране) с 5т. (награда: 3-то място в Община Сливница), следват Симеон Илков, Йордан Николов и Емил Младенов с по 5т.; Валери Петров с 4,5т.; Димитър Василев, Валери Ставрев и Мирослав Цанов с по 4т. и др.

Турнирът вече е традиционен – всяка година в деня преди Великден (събота). Следващата година е 6-тото издание на турнира.