Сливница Опен 2012

10-то юбилейно издание на шахматния турнир по ускорен шахмат „Сливница Опен“ 2012 година.

На 19 май 2012г. се проведе юбилейния 10-ти открит шахматен турнир по ускорен шахмат „Сливница Опен“ 2012.

Победител в турнира е ГМ Петър Дренчев, завършил с 8 точки от 9 партии.

Най-добре представилият се местен шахматист е Емил Младенов с 5.5 точки, които му отредиха 11-та позиция.

Цялото класиране от chess-results.com.

Сливница Опен 2012 – Крайно класиране:

N Титла Име BG FIDE Клуб т.
1 GM Drenchev Petar 2498 2496 Lokomotiv Plovdiv 8
2 IM Kukov Velislav 2371 2404 Marek-Union Ivkoni Dupnitsa 6.5
3 IM Milchev Nikolay 2368 2421 Marek-Union Ivkoni Dupnitsa 6.5
4 мс Ivelinov Hristo 2309 2243 Varna Varna 6.5
5 мс Stoinev Metodi 2277 2244 Marek-Union Ivkoni Dupnitsa 6.5
6 мс Vlashki Nino 2346 2252 CCC Sofia 6
7 FM Filev Georgi 2373 2352 CSKA Sofia 5.5
8 IM Nikolov Sasho 2420 2384 CSKA Sofia 5.5
9 Stoichkov Simeon 2115 2154 Ritsar Sofia 5.5
10 WGM Nikolova Adriana 2299 2345 Lokomotiv 2000 Plovdiv 5.5
11 Mladenov Emil 2078 2081 Slivnishki Geroi Slivnitsa 5.5
12 Pavlov Simeon 2033 Yuri Benderev 1912 Pernik 5.5
13 Tsanov Miroslav 2064 Slivnishki Geroi Slivnitsa 5
14 Vasilev Dimitar P 1930 1853 Slivnishki Geroi Slivnitsa 5
15 Stoyanov Svetlomir 2071 Bogomil Andonov Kustendil 5
16 Kamenov Valentin 1934 1841 Vratsa 5
17 Stavrev Valeri 1986 Slivnishki Geroi Slivnitsa 5
18 Arsov Arsen 1571 Slivnishki Geroi Slivnitsa 5
19 Asenov Yordan 1987 Slivnishki Geroi Slivnitsa 4.5
20 мс Nikolov Jordan 2092 2073 Yuri Benderev 1912 Pernik 4.5
21 Lazov Stefan 1783 1669 Marek-Union Ivkoni Dupnitsa 4.5
22 Pekov Petar 1913 Vratsa 4.5
23 Petrov Valeri 1985 1987 Vratsa 4.5
24 Asparuhov Parvan 2115 2077 Yuri Benderev 1912 Pernik 4
25 Stoilkov Vasko 1954 Slivnishki Geroi Slivnitsa 4
26 Ilkov Simeon 1945 Slivnishki Geroi Slivnitsa 4
27 Simeonov Svetoslav 1977 1805 Vratsa 4
28 Manov Jordan 1714 1657 Dunav Ruse 4
29 Todorov Ivailo 1708 Yuri Benderev 1912 Pernik 3.5
30 Krastev Krasimir Naideno 1827 1783 CSKA Sofia 3.5
31 Yordanov Rosen Slivnishki Geroi Slivnitsa 3.5
32 Spassov Borislav 1749 1714 CSKA Sofia 3.5
33 Zhelev Emil 1791 Han Asparuh Sofia 3.5
34 Yotov Yonko Slivnishki Geroi Slivnitsa 3.5
35 Gorgorov Nikolay 1952 Levski Sofia 3
36 Milanov Milan 1754 1703 Slivnishki Geroi Slivnitsa 3
37 Skenderski Hristiyan 1706 Marek-Union Ivkoni Dupnitsa 2.5
38 Mutafchiyski Metodi 1718 Marek-Union Ivkoni Dupnitsa 2.5
39 Konstantinov Georgi 1894 MGU Sofia 2
40 Sabatinov Mihail Slivnishki Geroi Slivnitsa 0.5