Entries Tagged as ''

15-ти открит шахматен турнир Сливница 2017

На 20 май 2017г. се проведе традиционния и юбилеен 15-ти открит шахматен турнир по ускорен шахмат „Сливница Опен“ 2017.

Победител в турнира е международният майстор Мартин Петров, завършил със 7.5 точки от 9 партии. Мартин Петров печели турнира за първи път, в отсъствието на миналогодишният шампион Марио Вутов. Със 7 точки завършиха вторият FM Георги Филев и третият FM Кирил Бадев. За поредна година участие взеха шахматисти от Сърбия, които се представиха по-слабо от очакванията и не успяха да вземат участие в битката за челните позиции.

Най-добре представилите се местни шахматисти са Людмил Ставрев (с 5.5 точки), Емил Младенов и Йордан Асенов с по 5 точки, които им отредиха съответно 10-то, 13-то и 14-то място в крайното класиране. Също с 5 точки от домакините завършиха Методи Арсов, Арсен Арсов и Милан Миланов.

За първи път участие в турнира взеха много от младите надежди на ОШК „Сливнишки герой“ Сливница. Те получиха допълнителни награди, разделени по възрастови групи. Браво на младите шахматисти!

Крайно класиране и повече информация за турнира.

Блиц турнир по случай 3-ти март 2017г.

На 5-ти март 2017 се проведе шахматен блиц турнир по случай националния празник 3-ти март. Участие взеха 13 местни шахматисти, между които няколко деца. Турнирът се проведе по швейцарска система с 7 кръга, с времева контрола 5мин.+3сек.

Едноличен победител в турнира е Емил Младенов, завършил с 5 победи, 2 ремита и без загуба! Най-добър от младите шахматисти е Димитър Димитров, който завърши с актив от 4 точки. Най-добра сред момичетата е Десислава Петрова, която завърши с актив от 3 точки.

Rank SNo.  Name               Rtg  FED      Pts  BH.